۳۰ توصیه جالب درباره سفر

1. بار کمتری حمل کنید
سفر با یک ساک دستی را امتحان کنید. آیا شما واقعاً به ۶ جفت کفش پاشنه بلند، چای کیسه ای، اتو و سشوار احتیاج دارید؟ هرچه بار کمتری با خود حمل کنید سفر راحت تر و ارزان تری خواهید داشت (هزینه بار اضافی را حذف خواهید کرد)، سریعتر سفر خواهید کرد (منتظر آمدن بارهایتان در فرودگاه نخواهید ماند)، آسانتر سفر خواهید کرد (آوردن یک ساک به این معنی است که شما بارهای سنگین را در هیچ جایی به دنبال خود نمی کشید).
۲. کتاب راهنما را در خانه بگذارید
به جای اینکه کتاب راهنمای سفر سنگین و قطور خود را با خود بیاورید، فقط صفحه هایی که احتیاج دارید را کپی کنید و پس از استفاده آنها را دور بیاندازید، با این کار هم فضای بیشتری خواهید داشت و هم وزن کمتری را تحمل خواهید کرد.
۳. وارد صف های بازرسی که بچه ها در آن هستند نشوید
وارد صف هایی که افراد با کت و شلوار و لباس رسمی هستند شوید، زیرا این صف ها زودتر جلو می روند.
۴. هیچ وقت دمپایی ابری لا انگشتی در هواپیما نپوشید
پوشیدن کفش های محکم پای شما را از گرما یا اشیای تیز حفظ می کند. در بسیاری از ایرلاین ها خدمه، میهمانداران و خلبان ها اجازه پوشیدن صندل ندارند.
۵. آهسته خود را تکان دهید
اگر از لرزش های پروازی می ترسید، بدن خود را تکان دهید. هیچ کس نمی فهمد، چون همه به دلیل جنبش هواپیما در حال تکان خوردن هستند. مقداری احمقانه به نظر می رسد، اما حرکت شما باعث می شود لرزش را کمتر حس کنید. این کار واقعاً جواب می دهد.
۶. همسفر کناری خود را انتخاب کنید
اگر به شما اجازه انتخاب صندلی هواپیما را بدهند، همیشه دور از کودکان، گروه دوستان و زنان بنشینید (مردان کمتر به سرویس بهداشتی احتیاج پیدا می کنند).
۷. مقداری زبان یاد بگیرید
چند لغت مفید از زبان محلی را به خاطر بسپارید و برای استفاده از آنها شهامت داشته باشید! همین لغات کم می تواند بسیار مفید باشد، مردم محلی با افرادی که سعی می کنند با زبان آنها ارتباط برقرار کنند، رفتار گرمی خواهند داشت.
۸. زیر دوش دهان خود را ببندید
اگر شما در کشوری هستید که آب سالم ندارد،
زیر دوش دهان خود را ببندید.
۹. هتل ها تنها گزینه اقامتی شما نیستند
اقامت در هتل های گران یا میهمانخانه هایی که پر از گردشگران پر سر و صدای با کوله پشتی هستند را فراموش کنید. آپارتمان ها و ویلا ها امروزه مکان های آرامتری برای اقامت هستند.
۱۰. از شر دوستان خود خلاص شوید
تنهایی سفر کردن ممکن است در ابتدا خسته کننده به نظر برسد، اما به شما فرصت می دهد که تجربه سفر را بهتر لمس کنید. شما فرصت دارید در زندگی روزمره دوستان خود را ببینید؛ یک زبان جدید یاد بگیرید و تنهایی سفر کردن را تجربه کنید.
۱۱. همیشه ژاکت های کلاه دار با خود داشته باشید
درست است که ژاکت های کلاه دار لباس نوجوانان می باشد، اما در سفر بسیار مناسب می باشند. هنگامی که می خواهید در ترمینال، صندلی اتوبوس یا هواپیما بخوابید شما را در مقابل نور و سر و صدا حفظ می کنند.
۱۲. غذای گیاهی آسیایی را در هواپیما انتخاب کنید
از خوردن غذاهای چرب و سنگین (که یکی ازعوامل جت لگ) می باشد، خودداری کنید. غذاهای گیاهی آسیایی بهترین گزینه هستند.
۱۳. با خود گوش بند داشته باشید
اگر سکوت برای شما مهم است با خود یک گوش بند داشته باشید. توانایی خوابیدن در یک هواپیما یا هتل شلوغ، بسیار ارزشمند می باشد.
۱۴. لانژ/ بار فرودگاه را از قبل رزرو کنید
اگر پرواز طولانی دارید لانژ/ بار فرودگاه را رزرو کنید، درست است که قیمت بالایی دارد، اما محیطی آرام، فضاهایی برای ملاقات های تجاری، نوشیدنی ها و غذاهای با کیفیت، روزنامه، مجله و اینترنت بی سیم به شما ارائه می دهد.
۱۵. با خود دستگاهی که امکان اتصال به اینترنت دارد، داشته باشید
اگر سفر طولانی دارید، دستگاهی که بتوانید با آن به اینترنت وصل شوید، نظیر تلفن هوشمند یا تبلت با خود داشته باشید. بعضی ها دوست ندارند در سفر وسایل گران بها با خود داشته باشند، اما استفاده از اینترنت در بعضی از مکان ها بسیار گران تمام
می شود یا در بعضی از مکان ها اصلاً کافی نت پیدا نمی شود. امروزه در اکثر مکان های توریستی و هتل ها، اینترنت بی سیم موجود می باشد، زیرا شما پیوسته نیاز دارید که حساب بانکی و رزروهای سفر خود را چک کنید.
۱۶. یک پوشش اضافی با خود داشته باشید
هنگامی که با هواپیما سفر می کنید، خصوصاً در پروازهای طولانی، همیشه یک پوشش اضافی داشته باشید، زیرا پتوهایی که هواپیماها ارایه می دهند بسیار نازک است و هوا در بعضی از هواپیما ها بسیار سرد می شود.
۱۷. یک دستگاه پخش فیلم برای کودکان خود بیاورید
هنگامی که با کودکان خود سفر می کنید، یک لپ تاپ، دی وی دی پلیر یا تبلت با خود داشته باشید. کارتون ها و فیلم ها خستگی راه را برای کودکان کم می کنند.
۱۸. هدفون های عایق صدا داشته باشید
هدفون های با کیفیتی که عایق صدای بیرون می باشند، در سفرهای طولانی بسیار به شما کمک می کنند. قیمت این هدفون ها زیاد است، اما ارزش نشنیدن صدای نوزاد، خمیازه و شوخی های نوجوانان را دارد.
۱۹. کتابخوان های Kindle برای مسافرت بسیار مناسب می باشد
شما می توانید با این ابزار ساده و سبک بسیاری از اوقات فراغت سفر خود را به صورت مفید سپری کنید.
۲۰. قبل از خروج از هر مکانی، چک کنید که چیزی را جا نگذاشته باشید
هنگامی که می خواهید از صندلی یک رستوران، کافه، ترمینال یا هواپیما بلند شوید یا اینکه از اتاق هتل خارج شوید، همیشه نگاه کنید که چیزی را فراموش نکرده باشید.
۲۱. هنگام پر کردن چمدان، لباس های خود را به جای تا کردن، بپیچید.
لباس های خود را رول کنید، بعد می بینید که نسبت به زمانی که آنها را تا می کردید، چقدر فضای اضافه خواهید داشت.
۲۲. از زبان بدن استفاده کنید
هنگامی که زبان مخاطب را بلد نیستید، فریاد زدن با زبان خودتان هیچ فایده ای ندارد. به جای آن، از بدن خود استفاده کنید. زبان بدن یک زبان بین المللی است. هیچوقت لبخند را فراموش نکنید.
۲۳. یک کیف جیبی و یک کیف پول کمری داشته باشید
این کار دو هدف دارد: اول اینکه اگر کسی خواست از شما زورگیری کند شما به راحتی کیف جیبی خود را بدهید. دوم اینکه استفاده از کیف جیبی نسبت به کیف پول کمری در مکان های عمومی نظیر رستوران و هتل مؤدبانه تر است.
۲۴. هرگز پول خود را در هتل تبدیل نکنید
اکثر هتل ها نرخ منصفانه ای برای تبدیل ارز ارائه نمی دهند. به جای آن از کارت های اعتباری که بابت خرید در خارج از کشور، هزینه اضافی دریافت نمی کنند، استفاده کنید.
۲۵. پول نقد زیاد با خود حمل نکنید
تقریباً در تمامی کشورها دستگاه های خودپرداز یافت می شود، پس نگران نداشتن پول نقد همراه خود نباشید.
۲۶. یک راهنمای محلی با خود داشته باشید
هنگام بازدید از یادمان های فرهنگی، یک راهنمای محلی با خود داشته باشید. راهنمای محلی چشمان شما را نسبت به زمانی که به تنهایی یا با یک کتاب راهنما بازدید می کنید، بازتر می کند.
۲۷. انعطاف پذیر باشید
هر قدر در برنامه های سفر خود انعطاف پذیر تر باشید، پول بیشتری ذخیره خواهید کرد (شما در زمان ارزان تر و با نرخ های بهتری سفر خواهید کرد).
۲۸. خواب خود را تنظیم کنید
برای رهایی از جت لگ، الگوی خواب خود را فوراً با منطقه زمانی جدید تنظیم کنید.
۲۹. بیمه مسافرتی داشته باشید
همیشه بیمه مسافرتی داشته باشید و روی کارت های اعتباری خود حساب نکنید. این درست است که بسیاری از افراد هیچ اتفاقی در سفر برایشان نمی افتد اما بیمه مسافرتی هزینه ای ندارد و حادثه هیچوقت خبر نمی کند.
۳۰. به برنامه های وفاداری آژانس های مسافرتی ملحق شوید.
برنامه وفاداری یکی از روش های مدیریت ارتباط با مشتری است که بر اساس میزان استفاده از خدمات، به شما امتیازاتی داده می شود. این کار برای شما هزینه ندارد اما پس از اینکه امتیازات شما زیاد شد، خدمات و تخفیفات ویژه ای به شما خواهند داد.